Hodně prťaví paňďuláčci


Tak tyhle paňďuláčky - Little People původně z modelů vláčků jejich autor Slinkachu z UK předělá, přemaluje, naaranžuje v ulicích a vyfotí. A výsledek je fakt zábava!


Pokusy. Formy a barvy.


Attempts 9. jsou velmi nezvyklé ilustrace, které vytvořil rumunský grafik a ilustrátor Cristian Boian a které jsou součástí portfolia plného těmto podobných. Rozhodně stojí za zhlédnutí.


Delikatesky z New Yorku


Velmi stylová newyorská restaurace Delikatessen se může pochlubit brandingem vytvořeným grafickým studiem Marque.


Jen na kontextu záleží


Výslovnost je dvojznačná. Vytvořil Mattias Sahlén ze Švédska.


Fontera


Fontera je písmo, které vytvořil mexický grafický designér José Velázquez.

Paletky


Na webových stránkách Design work life, které jsou samozřejmě plné zajímavých inspirativních odkazů, je jedna velice barevná kategorie - Color happy. Příspěvky v ní jsou fotografie a z nich vytvořené barevné palety.



Ludvig z Osla


Tedy celým jménem Ludvig Bruneau Rossow je norský grafický designér, který vytváří velmi zajímavé grafické návrhy a na jeho stránkách Bureau Bruneau je toho hodně k vidění a k inspiraci.

Čaj čtyřiceti a více chutí



Dilmah je světoznámou společností vyrábějící výborné čaje. A právě pro ně a speciální T-edici (obsahující přes čtyřicet druhů čajů) vytvořilo singaporské, několika cenami oceněné studio We are manic design obalů.

Zmačkaná města


Aneb mapa, co je zmačkaná záměrně a ukládá se do pytlíčku. Přesně tak na neskladnost a zmačkanost map vyzrál italský designér Emanuele Pizzolorusso. Pro také italskou společnost Palomar navrhl textilní, nepromokavé, navíc velmi lehké mapy. Vydat se s nimi můžete například do Londýna, Berlína, Tokya, Osla, San Francisca, Paříže, New Yorku, Sydney a do spousty dalších měst.

Umělecké longboardy



Novozélandské grafické studio Inhouse spojilo své síly s výtvarnými umělci, oděvními návrháři, typografy a grafickými designéry, aby vytvořili limitovanou edici longboardů, které na NZ vyrábí Interstate Longboards.


Na kafe, na oběd i na nákup čersvých potravin


Mundvoll je v kavárna a obchod s čerstvými potraviny, který si klade za cíl přinést zpět koncept malých místních krámků, jak je známe z malých měst, jako je třeba i německý Friedrichshafen. Projekt v sobě zahrnuje kombinaci kavárny, ve které se nabízí nápoje, něco malého k snědku a obědové menu, s malým obchůdkem. Studio Joint Perspectives z Londýna tedy navrhlo nejen identitu kavárny, ale i její interiér a také obaly na dobrůtky a kávu s sebou.




Písmo, plakáty a města!


Show Us Your Type je projekt o dvou věcech, které jeho zakladatelé obdivují - písmo a města! Zatím posledním městem byla Káhira a následujícím bude Melbourne. Vytvořit typografický plakát inspirovaný právě tímto městem může kdokoliv (specifikace je uvedena na webu) a uzávěrka je až 23. 11.

Krása krasobruslení


Maria Petrova a Alexey Tikhonov jsou ve světě krasobruslení známou a významnou dvojící a snad právě proto došli k závěru, že potřebují své vlastní logo. To pro ně vytvořil slovinský designér Denis Olenik.

Písmo, tentokrát z UK!

Kdo: Steven Bonner
Co: Build Typeface

Do kina!


Tohle nebude o dalším filmu, ale o plakátech. O zajímavých, černobílých plakátech, které zvaly na první/druhou amsterdamskou filmovou noc a které vytvořilo tamější studio Experimental Jetset.

Do ruda rozpálená


Grafické studio Typokabinet navrhlo pro kulturní prostor La Fabrika v Holešovicích velmi zdařilé logo.

"Kdo navštíví holešovický multikulturní prostor vzniknuvší díky zdařílé rekonstrukci industriální budovy bývalé továrny, ihned pochopí inspirační východiska pro návrh loga. Znaky jsou kresleny na míru, konstrukce stejně syrová jako ohýbané trubky, detaily jsou zbytečné - tady není prostor pro cokoli křehkého. Základní barevnost jak jinak než rozpálené červená."

Roztomilá zvířátka


Naprosto dokonalé a překrásrné ilustrace dětských knížek od Renaty Liwské, původem z Varšavy, nyní žijící v Calgary.


Pochutnejme si!



Na portugalských pochoutkách nejvyšší kvality, které jsou ručně vyráběny podle starých receptů! A jako třešnička na dortu taky hodně povedeně zabalené.

Na konceptu "jídlo+design" vznikl v roce 2004 čím dál úspěšněji fungující projekt Boa Boca, jehož cílem je oku lahodící obalový design pro mlsnému jazýčku lahodící dobrůtky. Projekt je držitelem ocenění Red Dot Award za rok 2008.